Jednostka Państwowej Straży Pożarnej - Mysłowice

Głównym założeniem przyjętym przy kompozycji elewacji budynku było wykorzystanie dwóch kontrastowych materiałów takich jak jasny tynk oraz blacha trwale rdzewiejąca typu corten.

Elewacja z blachy została zamocowana na dwóch różnych podłożach. Jedno z nich stanowiły ściany tradycyjnie murowane z elementami żelbetowymi. Drugim podłożem były płyty warstwowe z odpowiednim rusztem podkonstrukcji umożliwiającym montaż tylko do zewnętrznej okładziny płyty warstwowej o grubości 160 mm z wypełnieniem z pianki PIR. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawym podejściem dającym możliwość eliminacji punktowych mostków cieplnych od łączników lub konsol przebijających termoizolację.

Podkonstrukcja została wykonana jako ruszt ukształtowany z zimnogiętych stalowych ocynkowanych profili, mocowanych do konsol lub też bezpośrednio do zewnętrznej okładziny płyty warstwowej. Panele elewacyjne wykonano z blachy typu corten o grubości 1,5 mm w układzie pionowym o modularnej szerokości 1000 mm. Montaż elementów okładzinowych w pionowych fugach widocznymi nierdzewnymi łącznikami samowiercącymi. Całość elewacji i bryły została uzupełniona perforowanymi elementami okładzinowymi zapewniającymi dostęp powietrza do urządzeń zamocowanych w części technicznej dachu. Materiał o analogicznej perforacji został wykorzystany do wykonania żyletek, przesłon przy oknach ograniczających dostęp ostrego światła do pomieszczeń biurowych.

msp-4.jpg
msp1.jpg

Dane

lokalizacja:
Mysłowice

inwestor:
Państwowa Straz Pożarna

architekt:
ProInvest

główny wykonawca:
P.A. NOVA

fotograf:
Bartosz Kutniowski

msp_detal_1.png

Charakterystyka

msp2.jpg
msp3.jpg

Zakres prac

Panele metalowe perforowane ⭢

Panele z metali zabezpieczanych procesem pasywacji ⭢

msp_detal_2.png
NOWOŚĆ!
Żaluzje akustyczne FFB_A1
pl.png

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej

DOFINANSOWANIE 73 204,00 zł | CAŁKOWITA WARTOŚĆ 103 337,85 zł
DATA PODPISANIA UMOWY MARZEC 2023

Fashion For Building