Głównym założeniem przyjętym przy kompozycji elewacji budynku było wykorzystanie dwóch kontrastowych materiałów takich jak jasny tynk oraz blacha trwale rdzewiejąca typu corten.
Elewacja z blachy została zamocowana na dwóch różnych podłożach. Jedno z nich stanowiły ściany tradycyjnie murowane z elementami żelbetowymi. Drugim podłożem były płyty warstwowe z odpowiednim rusztem podkonstrukcji umożliwiającym montaż tylko do zewnętrznej okładziny płyty warstwowej o grubości 160 mm z wypełnieniem z pianki PIR. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawym podejściem dającym możliwość eliminacji punktowych mostków cieplnych od łączników lub konsol przebijających termoizolację.
Podkonstrukcja została wykonana jako ruszt ukształtowany z zimnogiętych stalowych ocynkowanych profili, mocowanych do konsol lub też bezpośrednio do zewnętrznej okładziny płyty warstwowej. Panele elewacyjne wykonano z blachy typu corten o grubości 1,5 mm w układzie pionowym o modularnej szerokości 1000 mm. Montaż elementów okładzinowych w pionowych fugach widocznymi nierdzewnymi łącznikami samowiercącymi. Całość elewacji i bryły została uzupełniona perforowanymi elementami okładzinowymi zapewniającymi dostęp powietrza do urządzeń zamocowanych w części technicznej dachu. Materiał o analogicznej perforacji został wykorzystany do wykonania żyletek, przesłon przy oknach ograniczających dostęp ostrego światła do pomieszczeń biurowych.
lokalizacja: Mysłowice
inwestor: Państwowa Straz Pożarna
architekt: ProInvest
główny wykonawca: P.A. NOVA
fotograf: Bartosz Kutniowski