top-specjalne.jpg

Zadania specjalne inne niż elewacje

Zajmujemy się nie tylko głównymi obudowami budynków. Lubimy też inne wyzwania!


Renowacje elewacji

Lekka technologia, jaką są elewacje wentylowane, daje znakomite możliwości do zmiany zewnętrznego wyglądu istniejących budynków, które świetność wizualną mają już za sobą. Dzięki połączeniu doświadczenia zdobytego przy realizacjach oraz przy projektowaniu setek nietypowych realizacji, nasi inżynierowie i architekci mają narzędzie i kompletny warsztat umożliwiający obsługę inwestora w zakresie modernizacji elewacji. Często mierzymy się z narzuconymi przez inwestora oczekiwaniami, obowiązującymi trendami, wytycznymi konserwatorskimi lub ograniczeniami konstrukcyjnymi. Dotyczy to etapów koncepcji zmiany wyglądu budynku, poprzez jego termomodernizację, aż po finalny efekt. Podejmujemy się tego typu zadań również w formule „zaprojektuj i zbuduj” i przeprowadzamy inwestora przez pełen proces projektowo-budowlany tak, by efekt końcowy był zbieżny z koncepcją i oczekiwaniami.

Biurowiec Astor - Kraków

Foto – Biurowiec Astor - Kraków


Mieszkaj w Mieście etap I - Kraków

Foto – Mieszkaj w Mieście etap I - Kraków

Balustrady

Nie tylko elewacja odpowiada za wyraz architektoniczny budynku. Czasami kreując jego charakter architekci stosują inne zabiegi. Balustrada może mieć tak mocny wyraz, że stanowi główny element estetyczny. Elewacja za to pełni wtedy jedynie funkcję tła. Wykonanie takiego typu balustrad to wiele wyzwań i wymagań. Muszą być one estetyczne jako główne element elewacji budynku, ale przede wszystkim mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, spełniając odpowiednie normy. Specjalizujemy się w balustradach o konstrukcji stalowej wypełnianych różnymi materiałami. Wybierając perforowane panele aluminiowe uzyskujemy największy wachlarz możliwości przy zachowaniu odpowiednich parametrów bezpieczeństwa.


Mała architektura

Tak potocznie nazywają się elementy zagospodarowania terenu, które nie są głównymi budynkami. Dziś coraz bardziej zwracamy na nie uwagę i doceniamy ich rolę. Przestrzeń wokół budynku może znacząco podnieść jego walory architektoniczne, zwłaszcza jeśli zaprojektowana jest z odpowiednią dbałością o detal i w tej samej konwencji, co budynek główny. Głównym materiałem stosowanym do tworzonej przez nas małej architektury jest metal, ale wielokrotnie uzupełniany jest on drewnem i szkłem. Zestawienie tych materiałów daje odpowiednie możliwości i praktycznie wyczerpuje pełen wachlarz konieczny do tworzenia elementów zagospodarowania terenu.

Geopark - Góra św. Anny

Foto – Geopark - Góra św. Anny


Dom - Opole

Foto – Dom - Opole

Ogrodzenia

Dziś ogrodzenie to nie tylko element, który ma ograniczyć dostęp do budynku i zapewnić bezpieczeństwo. Można je nazywać elementem małej architektury. Warto przyjrzeć mu się osobno, bo często łączy wiele funkcji. Ogrodzenie, a szczególnie główne wejście na teren nieruchomości, łączą ze sobą funkcje drzwi, zadaszenia, bramy wjazdowej, kontroli dostępu, portierni czy śmietnika. Taka ilość funkcji oraz gabaryty powodują, że odpowiednie zaprojektowanie oraz wykonanie ogrodzenia mogą decydować o odbiorze wizualnym całej inwestycji. Bardzo często, próbując spełnić oczekiwania inwestorów, wykonujemy ogrodzenia i elementy im towarzyszące z tych samych materiałów co elewacja budynku głównego.


Wzmocnienia konstrukcji stalowych

Wzmocnienia konstrukcji stalowych to jedno z zadań inżynierskich, których nasz zespół chętnie się podejmuje. Zmiana funkcji istniejącego obiektu lub obowiązujących przepisów niejednokrotnie wymaga przerobienia konstrukcji budynku lub jej wzmocnienia. Takie zadania bardzo często są skomplikowane logistycznie, inżyniersko oraz wymagają bardzo dużej elastyczności rozwiązań i precyzji elementów konstrukcyjnych. Prowadziliśmy prace w działających obiektach np. galeriach handlowych, jak też wzmacnialiśmy konstrukcje obiektów, których fragmenty podlegały wyburzeniu. Uczestniczyliśmy także w przeróbkach obiektów, które jeszcze w trakcie realizacji zmieniały swoje funkcje, gdyż wymagały tego uwarunkowania rynkowe jeszcze przed oddaniem ich do użytkowania.

Promenada - Warszawa

Foto – Promenada - Warszawa

NOWOŚĆ!
Żaluzje akustyczne FFB_A1
pl.png

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej

DOFINANSOWANIE 73 204,00 zł | CAŁKOWITA WARTOŚĆ 103 337,85 zł
DATA PODPISANIA UMOWY MARZEC 2023

Fashion For Building